1. Man kann ihn zu Pesto verarbeiten und mit Öl bedeckt im Kühlschrank mehrere Monate lagern.
2. Die Blätter kann man auch kleinhacken und kleinportioniert im Eiswürfelbehälter einfrieren. Dann bei Bedarf auftauen, die Flüssigkeit auspressen und danach weiter verarbeiten.
3. Man könnte ihn, wie bei meinem Bärlauch-Brot mit Butter vermengen und so einfrieren.
4. Als letztes, kann man die Blätter auch haltbar machen, indem man sie mit Salz und Öl in ein Glas einlegt .
Die Schnecken sind einfach zum niederknien und im Nu zubereitet!! :-)
Ansonsten, wünsche ich Euch allen ein frohes Osterfest, ruhige erholsame Tage und vorallem viel Spaß beim ausprobieren neuer Osterrezepte! Guten Appetit!
Zutaten:
1 Pck. Blätterteig
2 El Schmand
1/2-1 El Sambal Olek
Salz, Pfeffer
1 handvoll kleingehackte Bärlauchblätter
ein paar Scheiben Putenaufschnitt
Sonnenblumenkerne
Ei zum bestreichen
Käse, gerieben
Zubereitung:
Blätterteig auspacken und noch ein bisschen dünner aurollen. Schmand mit Sambal Olek vermischen und den Teig damit bestreichen. Mit Salz und Pfeffer würzen. Die gewaschenen, getrockneten und kleingehackten Blätter ebenfalls auf der Creme verteilen. (Wer mag, kann jetzt noch Putenaufschnitt dazugeben.) Jetzt einfach aufrollen, wie einen Stollen. Diesen nun in Schnecken schneiden, auf´s Backpapier legen und mit verquirltem Ei bestreichen. Die untere Seite in Sonnenblumenkerne drücken, umdrehen und oben mit geriebenem Käse bestreuen. Im vorgeheizten Ofen bei 200 C° ca. 20-25 Minuten lang knusprig backen. Schmeckt vorzüglich mit einem kühlen Glas Bier!! ;-)
PS: Man kann die fertig vorbereiteten Schnecken einfrieren und bei Bedarf auch einfach gefroren in den Ofen schieben!
Szuper ropogós sajtos medvehagymás csigák leveles tésztából
Végre hétvége, méghozzá hosszú hétvége húsvétnak köszönhetöen!!! :-) Ami otthon az utóbbi években vált szokássá, az itt teljesen normális "állapot"... Itt nincs sem locsolkodás, sem pedig olyan igazi húsvéti szokás mint otthon, ezért aki csak teheti, az ilyenkor elutazik valahova. Mi most itthon maradunk, de cseppet sem bánjuk. Mivel a legtöbben az utcából elutaztak, végre szünetel az egyébként állandó, egymást percenként váltogató fünyírókoncertek. Nincsenek hangos bobby-autóversenyek és az ütemes, ritmusos "babam-babam" labdajáték is szünetel... Ami viszont van, az madárcsicsergés, csend és nyugalom!!! :-) Végre van ideje az embernek mindazt tennie, amire a hétköznapok végtelen mókuskerekében nincs ideje, mint pl. a maradék medvehagyma télre való eltevése. Erre többféle mód is van:
1. Lehet belöle pesztót készíteni, és olajjal befedve több hónapon át a hütöben tartani.
2. A megmosott, megszárított, apróra aprított leveleket le lehet jégkockatartóban kis adagokban fagyasztani. Szükség esetén pedig csak felengedni, a nedvességet kinyomkodni és feldolgozni.
3. Aki akar, az vajjal összedolgozva lefagyaszthatja különbözö formájú, csinos jégkockatartóban, mint ahogy az én medvehagymás kenyeremnél is tettem.
4. Végül, az ízletes leveleket lehet úgy is tartósítani, ha a leveleket sóval és olajjal egy tiszta beföttes üvegbe eltesszük.
A medvehagyma-csigák nagyon gyorsan készen vannak és ellenállhatatlanul finomak!!! Aki szeretné, az a már készen töltött, de még nyers "tészta csigákat" le is fagyaszthatja és szükség esetén így lefagyasztva megsütheti!
Kívánok mindenkinek kellemes húsvéti ünnepeket!
Hozzávalók:
1 csomag leveles tészta
2 ek tejfel
1/2-1 ek Erös Pista (vagy Sambal Olek)
só, bors
1 maréknyi friss medvehagyma apróra vágva
egy pár szelet sonkafelvágott ( a pasiknak mindig kell valami "hús??" hozzá)
nyers napraforgómag (vagy valami más ropogtatnivaló)
reszelt sajt
tojás a kenéshez
Elkészítés:
A leveles tésztát kipakoljuk és még egy kicsit vékonyabbra kinyújtjuk. A tejfelt az Erös Pistával elkeverjük és ezzel megkenjük. Sózzuk, borsozzuk. A tiszta, megszárított medvehagyma leveleket rátesszük, és aki akarja, az még egy kis felvágottat is tehet hozzá. Most feltekerjük, mint a bejglit és nem túl vékony szeletekre, csigákra felvágjuk. Rátesszük sütöpapírra, lekenjük a kissé felvert tojással. Az alját is lekenjük, és belenyomjuk a magokba, hogy tényleg szépen megtapadjon rajta. Visszafordítjuk és a tetejét sajttal megszórjuk! Elömelegített sütöben kb. 20-25 percig sütjük. Hidegen-melegen is mennyeien finom!!!!
Das sieht köstlich aus! Hoffentlich erwische ich noch Bärlauch auf dem Markt - dann muss ich mich nur entscheiden, wie ich ihn verarbeite ... Liebe Grüße und schöne, genussvolle Ostertage in einer ruhigen Nachbarschaft!
AntwortenLöschenDanke schön liebe Schokozwerg!! Falls Du kein Bärlauch mehr kriegst, nimm einfach Brennnessel mit Knoblauch gemischt!
AntwortenLöschenEbenfalls ganz liebe Grüße und entspannte Osterferien! :-)
Vielen Dank für die Tipps! Jetzt weiß ich endlich, wie ich den Rest Bärlauch verwenden kann. Ich war gestern beim Sammeln und der Appetit war größer als der Hunger, so hab ich noch ein paar Blätter übrig, die zu schade zum Wegwerfen sind.
AntwortenLöschen