![]() |
| Weitere süße Ideen sind heute bei Fräulein Text zu finden! |
Zutaten:
100 g Butter
1 gute El Erdnussbutter
1 gute El Nutella
50 g Zucker
50 g Mehl
150 g Haferflocken, gemahlen
1/2 Tl Backpulver
kleine handvoll Cornflakes
Zubereitung:
Butter, Erdnussbutter, Nutella und Zucker langsam in einem Topf erhitzen. Beiseite stellen. Mehl mit Backpulver vermischen. Alles miteinander vermengen und zuletzt die Cornflakes dazugeben. Diese mit den Händen ruhig zerbrechen! Mit zwei Teelöffeln kleine Häufchen auf Backpapier setzen, etwas flach drücken und bei 180 C° 10-15 Minuten fertig backen! Während die Kekse sich abkühlen, versuchen den Rest der Familie von den Keksen fern zu halten! Wenn sie abgekühlt sind, lassen wir sie uns z.B. mit einer Tasse kalter Milch schmecken! :-)
Ropogós Nutellás-mogyoróvajas kekszek
Egész héten betegeskedtem, alig volt eröm és kedvem fözni. Azért egy pár saját készítésü keksz mégis belefért, és írtó fincsi lett!! ;-) Az utolsó 3 darabot sikerült még éppen hogy lefotóznom!!! A recept tulajdonképpen nem új, a zabpelyhes mogyoróvajas kekszeimet változtattam meg egy kicsit, ugyanis a mogyoróvaj felét lecseréltem Nutellára. De azért, hogy mégis rossz lelkiismeret nélkül nassolhassunk, a lisztet majdnem teljesen darált zabpehelyre cseréltem. Hogy ezzel a kis trükkel a kekszek a mérleg negatív vagy mégis inkább a pozitív oldalára esnének, azt döntse el mindenki maga. Végülis mint mindenben a mértékletesség a fontos, bár ez ebben az esetben elég sok önuralmat vesz igénybe...! A végén pedig a tökeletesség kedvéért egy maréknyi kukoricapelyhet is belecsempésztem, amitöl olyan jó kis ropogósak lett a végeredmény!!! ;-D
Hozzávalók:
100 g vaj
1 jó nagy ek Nutella
1 jó nagy ek mogyoróvaj
50 g cukor
50 g Mehl
150 g darált zabpehely
1/2 tk sötöpor
egy kis maréknyi kukoricapehely
Elkészítés:
A vajat a Nutellával, a mogyoróvajjal és a cukorral egy lábasban kis lángon felolvasztjuk. Hozzáadjuk a lisztet, a sütöport és a zabpelyhet. Majd a végén két kézzel a kukoricapelyhet is alaposan hozzágyúrjuk. Nyugodtan törjük össze a pelyhet, ne maradjanak nagy darabok benne, mert akkor nehéz lesz formázni! Egy sütöpapíros tepsire kis golyókat formálunk és kissé lelapítjuk. Elömelegitett sütöben 180 fokon kb. 10-15 percig sütjük. Amíg kihülnek, addig megpróbáljuk a család többi tagját távol tartani, és utána egy csésze hideg tejjel fogyasztjuk! :-)


